Pompa ciepła energia z powietrza Instalhome

Dlaczego i czy warto zainstalować Pompę Ciepła? Oszczędność.

Dlaczego i czy warto zainstalować Pompę Ciepła w domu?

Oszczędność pieniędzy i niskie koszty eksploatacji.

 
Trzecim czynnikiem, który skłania nas do wymiany źródła ciepła to — niższe koszty eksploatacji. 

Pompa ciepła powietrze-woda do swojego działania pobiera aż 75% energii z powietrza.
Pompa ciepła pobiera 75% energii
 
Przede wszystkim pompy ciepła powietrze-woda to urządzenie grzewcze, które wykorzystuje niskotemperaturową energię zakumulowaną w powietrzu do przekazania energii cieplnej o wyższej temperaturze do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.
 
Pompa ciepła jest odnawialnym źródłem energii, gdyż ok. 75% energii potrzebnej do pracy pozyskuje ze środowiska naturalnego (powietrza), a jedynie 25% stanowi energia elektryczna.
 
Rocznie, za ogrzewanie pompą ciepła można zapłacić nawet o kilka tysięcy złotych mniej, niż w przypadku ogrzewania innymi źródłami ciepła, takimi jak, chociażby kocioł olejowy, kocioł gazowy lub kotły węglowe starszych generacji.
Pompy ciepła Panasonic Aquarea, które montujemy, umożliwiają obniżenie wydatków na ogrzewanie nawet o 75-78%. A w połączeniu z fotowoltaiką w rezultacie rachunki mogą spaść niemal do zera. Podsumowując, dzięki pompie ciepła koszty ogrzewania Twojego domu zredukują się na pewno.

Odpowiedź brzmi: 

  Tak, warto wybrać pompę ciepła jako główny źródło ogrzewania.

Możemy teraz jechać zimą na narty lub do rodziny na Boże Narodzenie. Już nie trzeba się martwić o temperaturę, jaką zastaniemy w domu po powrocie.  Jedna zmiana, a tyle korzyści!

Leave a Comment