Pompa ciepła energia z powietrza Instalhome

Czy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca?

Czy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca? Dlaczego i czy warto zainstalować pompę ciepła?

Oszczędność pieniędzy i niskie koszty eksploatacji to jedna z cech pomp ciepła.

 
Trzecim czynnikiem po bezpieczeństwie i komforcie, który skłania nas do wymiany źródła ciepła to — niższe koszty eksploatacji. 

 

Pompa ciepła powietrze-woda do swojego działania pobiera aż 75% energii z powietrza.

Pompa ciepła pobiera 75% energii
Pompa ciepła pobiera 75% energii z powietrza Instalhome
 
Przede wszystkim pompy ciepła powietrze-woda to urządzenie grzewcze, które wykorzystuje niskotemperaturową energię zakumulowaną w powietrzu do przekazania energii cieplnej o wyższej temperaturze do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.
 
Pompa ciepła jest odnawialnym źródłem energii, gdyż ok. 75% energii potrzebnej do pracy pozyskuje ze środowiska naturalnego (powietrza), a jedynie 25% stanowi energia elektryczna.
 
Rocznie, za ogrzewanie pompą ciepła można zapłacić nawet o kilka tysięcy złotych mniej, niż w przypadku ogrzewania innymi źródłami ciepła, takimi jak, chociażby kocioł olejowy, kocioł gazowy lub kotły węglowe starszych generacji.
Pompy ciepła Panasonic Aquarea, które montujemy, umożliwiają obniżenie wydatków na ogrzewanie nawet o 75-78%. A w połączeniu z fotowoltaiką w rezultacie rachunki mogą spaść niemal do zera. Podsumowując, dzięki pompie ciepła koszty ogrzewania Twojego domu zredukują się na pewno.

Czy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca?

Odpowiedź brzmi: 

  Tak, warto wybrać pompę ciepła jako główny źródło ogrzewania.

Możemy teraz jechać zimą na narty lub do rodziny na Boże Narodzenie. Już nie trzeba się martwić o temperaturę, jaką zastaniemy w domu po powrocie.  Jedna zmiana, a tyle korzyści! 
Czy ogrzewanie pompą ciepła się opłaca?  Już wiesz!
Jeżeli myślisz o zmianie źródła ciepła na pompę ciepła  – to jesteśmy do Twoje dyspozycji. Podpowiemy jak uzyskać dotację z programu „Czyste Powietrze”.  W celu wyceny prosimy o wypełnienie ankiety doborowej która znajduje się na stronie  http://instalhome.eu/oferta/pompy-ciepla

Leave a Comment